![]()
Telekomunikacijski kabli po VDE 0815
Prenesite tehnični listPošljite povpraševanje
Pregled
Uporaba
Za prenos podatkov v suhih in mokrih prostorih, v in pod ometom, na prostem pri nepremičnem polaganju. Tudi za zunanje nepremično polaganje, vendar brez neposredne izpostavljenosti soncu. Kabli niso namenjeni visokim napetostim.
Zgradba
– baker, goli: 0,6 mm Ø; 0,8 mm Ø
– PVC zunanji plašč, siv, RAL 7001
– statični oklop is plastificirane folije in vzporedne pokositrene žice
– jedro dodatno zaščiteno s folijo
– PVC izolacija žil
– žile v parih
– pari v plasteh
– označba žil po VDE 0815
– statični oklop is plastificirane folije in vzporedne pokositrene žice
– jedro dodatno zaščiteno s folijo
– PVC izolacija žil
– žile v parih
– pari v plasteh
– označba žil po VDE 0815
Podrobno
| Vodnik | Baker, goli |
|
|
|
| Razred vodnika | Razred 1 |
|
|
|
| Material izolacije | PVC |
|
|
|
| Označba žil | VDE 8015 |
|
|
|
| Prepletenost žil | Žile prepletene v pare, pari prepleteni v plasti |
|
|
|
| Material zunanjega plašča | PVC |
|
|
|
| Barva zunanjega plašča | Siva (RAL 7032) |
|
|
|
| Nazivna napetost [V] | 300 |
|
|
|
| Testirana napetost [V] | 800 |
|
|
|
| Upor vodnika | Loop: 0,6 mm² max. 130 Ω/km 0,8 mm² max. 73,2 Ω/km |
|
|
|
| Izolacijski upor | 100 MΩ x km |
|
|
|
| Dopustni tok | DIN VDE (glej tehnično dokumentacijo) |
|
|
|
| Najmanjši radij pregibanja (nameščen) [x d] | 7,5 |
|
|
|
| Najmanjši radij pregibanja (premičen) [x d] | 10 |
|
|
|
| Temperatura obrat. (nameščen) min/max [°C] | -30°C do +70°C |
|
|
|
| Temperatura obrat. (premičen) min/max [°C] | -5°C do +50°C |
|
|
|
| Temperatura na vodniku max. | / |
|
|
|
| Ognjeodpornost | IEC 60332-1: ognjeodporen in samogasen |
|
|
|
| Norme | / |
|
|
|
Temperaturna obstojnost
|
|
|
| Premično polaganje | -5°C do +50°C |
|
|
|
| Nepremično polaganje | -30°C do +70°C |
|
|
|
Dimenzije
| Št. art. | Žile | x | Presek | Zunanji premer | CU teža | Teža |
| mm² | ca. mm | kg/100m | kg/100m | |||
| 81020060 | 2 | x | 2 x 0.6 | 5,5 | 1,30 | 4,00 |
| 81030060 | 3 | x | 2 x 0.6 | 6,3 | 1,80 | 5,00 |
| 81040060 | 4 | x | 2 x 0.6 | 6,8 | 2,40 | 6,00 |
| 81050060 | 5 | x | 2 x 0.6 | 7,2 | 3,00 | 7,00 |
| 81060060 | 6 | x | 2 x 0.6 | 7,5 | 3,50 | 8,00 |
| 81080060 | 8 | x | 2 x 0.6 | 8 | 4,60 | 9,00 |
| 811000060 | 100 | x | 2 x 0.6 | 23,2 | 56,80 | 87,20 |
| 81100060 | 10 | x | 2 x 0.6 | 8,9 | 5,80 | 11,00 |
| 81120060 | 12 | x | 2 x 0.6 | 9,5 | 7,10 | 13,00 |
| 81160060 | 16 | x | 2 x 0.6 | 10,4 | 9,30 | 16,00 |
| 81200060 | 20 | x | 2 x 0.6 | 11 | 11,60 | 19,00 |
| 81240060 | 24 | x | 2 x 0.6 | 11,5 | 13,90 | 23,00 |
| 81300060 | 30 | x | 2 x 0.6 | 13 | 17,20 | 29,00 |
| 81400060 | 40 | x | 2 x 0.6 | 15,1 | 22,90 | 35,00 |
| 81500060 | 50 | x | 2 x 0.6 | 16,9 | 28,60 | 43,00 |
| 81600060 | 60 | x | 2 x 0.6 | 18,1 | 34,20 | 51,00 |
| 81800060 | 80 | x | 2 x 0.6 | 20,6 | 45,50 | 65,60 |
| 82010080 | 1 | x | 2 x 0.8 | 6 | 1,10 | 4,00 |
| 82020080 | 2 | x | 2 x 0.8 | 7 | 2,10 | 6,00 |
| 82030080 | 3 | x | 2 x 0.8 | 8,5 | 3,10 | 8,00 |
| 82040080 | 4 | x | 2 x 0.8 | 9 | 4,10 | 10,00 |
| 82050080 | 5 | x | 2 x 0.8 | 9,5 | 5,20 | 12,00 |
| 82060080 | 6 | x | 2 x 0.8 | 10,5 | 6,20 | 14,00 |
| 82080080 | 8 | x | 2 x 0.8 | 11,5 | 8,20 | 17,00 |
| 821000080 | 100 | x | 2 x 0.8 | 32,2 | 100,80 | 173,40 |
| 82100080 | 10 | x | 2 x 0.8 | 13 | 10,20 | 22,00 |
| 82120080 | 12 | x | 2 x 0.8 | 14 | 12,30 | 25,00 |
| 82140080 | 14 | x | 2 x 0.8 | 14,5 | 14,40 | 28,00 |
| 82160080 | 16 | x | 2 x 0.8 | 15,5 | 16,40 | 31,50 |
| 82200080 | 20 | x | 2 x 0.8 | 16,5 | 20,40 | 37,00 |
| 82240080 | 24 | x | 2 x 0.8 | 19 | 24,40 | 46,00 |
| 82300080 | 30 | x | 2 x 0.8 | 20 | 30,40 | 55,00 |
| 82400080 | 40 | x | 2 x 0.8 | 22,6 | 40,50 | 70,00 |
| 82500080 | 50 | x | 2 x 0.8 | 25,5 | 50,60 | 89,00 |
| 82600080 | 60 | x | 2 x 0.8 | 28 | 60,60 | 105,00 |
| 82800080 | 80 | x | 2 x 0.8 | 31 | 80,70 | 138,00 |