![]()
Gumijasti energetski kabel za vetrne elektrarne, UV odporen
Torsion +/- 150°/1m
Prenesite tehnični listPošljite povpraševanje
Pregled
Uporaba
Uporabljen pri vetrnih elektrarnah pri srednjih mehanskih obremenitvah, za priklop strojev in orodij. V suhih in vlažnih prostorih kot tudi na prostem, na gradbiščih in v področjih višje nevarnosti eksplozij. Kabli so primerni za premično, prosto visečo ali nepremično uporabo.
Zgradba
– vodnik: baker, goli
– izolacija žil: gumi mešanica na EPR osnovi
– označba žil po VDE 0293
– zunanji plašč: posebna polikloropren mešanica
– mehansko odporen, oljeodporen, ognjeodporen
– barva plašča, črna
– certificiran po VDE 0282 del 12
– certificiran po VDE 0282 del 12
Podrobno
| Vodnik | Baker, goli |
|
|
|
| Razred vodnika | Razred 5 |
|
|
|
| Material izolacije | Guma |
|
|
|
| Označba žil | 1 do 5 žil: po VDE 0293 (barvne) > 6 žil: številčene s tekočim belim potiskom |
|
|
|
| Prepletenost žil | Žile zavite v plasti |
|
|
|
| Material zunanjega plašča | Guma |
|
|
|
| Barva zunanjega plašča | Črna |
|
|
|
| Nazivna napetost [V] | 450 / 750 |
|
|
|
| Testirana napetost [V] | 2500 |
|
|
|
| Upor vodnika | / |
|
|
|
| Izolacijski upor | 20 MΩ x km |
|
|
|
| Dopustni tok | DIN VDE (glej tehnično dokumentacijo) |
|
|
|
| Najmanjši radij pregibanja (nameščen) [x d] | DIN VDE 0298 part 3 |
|
|
|
| Najmanjši radij pregibanja (premičen) [x d] | DIN VDE 0298 part 3 |
|
|
|
| Temperatura obrat. (nameščen) min/max [°C] | -20°C do +75°C |
|
|
|
| Temperatura obrat. (premičen) min/max [°C] | -20°C do +75°C |
|
|
|
| Temperatura na vodniku max. | +90°C v obratovanju +250°C v primeru kratkega stika |
|
|
|
| Ognjeodpornost | IEC 60332-1 |
|
|
|
| Norme | / |
|
|
|
Temperaturna obstojnost
|
|
|
| Premično polaganje | -20°C do +75°C |
|
|
|
| Nepremično polaganje | -20°C do +75°C |
|
|
|
Dimenzije
| Št. art. | Žile | x | Presek | Zunanji premer | CU teža | Teža |
| mm² | ca. mm | kg/100m | kg/100m | |||
| 930010150 | 1 | x | 1,5 | 7 | 1,44 | 5,00 |
| 930010250 | 1 | x | 2,5 | 8 | 2,40 | 6,60 |
| 930010400 | 1 | x | 4 | 9 | 3,80 | 9,40 |
| 930010600 | 1 | x | 6 | 9,8 | 5,80 | 11,00 |
| 930011000 | 1 | x | 10 | 11,9 | 9,60 | 18,20 |
| 9300112000 | 1 | x | 120 | 28,5 | 115,20 | 143,00 |
| 9300115000 | 1 | x | 150 | 31,5 | 144,00 | 174,00 |
| 930011600 | 1 | x | 16 | 13,4 | 15,40 | 25,60 |
| 9300118500 | 1 | x | 185 | 34,5 | 177,60 | 216,00 |
| 9300124000 | 1 | x | 240 | 38 | 230,40 | 273,00 |
| 930012500 | 1 | x | 25 | 15,8 | 24,00 | 37,00 |
| 9300130000 | 1 | x | 300 | 41,5 | 288,00 | 348,00 |
| 930013500 | 1 | x | 35 | 17,7 | 33,60 | 48,20 |
| 930015000 | 1 | x | 50 | 21 | 48,00 | 66,20 |
| 930017000 | 1 | x | 70 | 23,5 | 67,20 | 89,10 |
| 930020100 | 2 | x | 1 | 8,4 | 1,90 | 9,90 |
| 930020150 | 2 | x | 1,5 | 9,4 | 2,90 | 11,10 |
| 930020400 | 2 | x | 4 | 15,1 | 7,70 | 23,80 |
| 930030150 | 3 | x | 1,5 | 10 | 4,30 | 13,40 |
| 930030250 | 3 | x | 2,5 | 12,5 | 7,20 | 19,30 |
| 930030600 | 3 | x | 6 | 17,5 | 17,30 | 34,80 |
| 930031000 | 3 | x | 10 | 21 | 28,80 | 66,30 |
| 930031600 | 3 | x | 16 | 24 | 46,00 | 92,50 |
| 930032500 | 3 | x | 25 | 30,1 | 72,00 | 134,50 |
| 930033500 | 3 | x | 35 | 35,2 | 100,80 | 176,00 |
| 930035000 | 3 | x | 50 | 41,2 | 144,00 | 239,00 |
| 930037000 | 3 | x | 70 | 47 | 201,60 | 310,10 |
| 930039500 | 3 | x | 95 | 48,2 | 273,00 | 417,00 |
| 930040100 | 4 | x | 1 | 11 | 3,80 | 14,40 |
| 930040150 | 4 | x | 1,5 | 11,5 | 5,80 | 16,50 |
| 930040250 | 4 | x | 2,5 | 14 | 9,60 | 24,70 |
| 930040400 | 4 | x | 4 | 16 | 15,40 | 36,00 |
| 930040600 | 4 | x | 6 | 18,1 | 23,00 | 44,30 |
| 930041000 | 4 | x | 10 | 23 | 38,40 | 81,80 |
| 9300412000 | 4 | x | 120 | 60 | 461,00 | 650,00 |
| 9300415000 | 4 | x | 150 | 73 | 576,00 | 801,10 |
| 930041600 | 4 | x | 16 | 28 | 61,40 | 115,00 |
| 9300418500 | 4 | x | 185 | 80 | 710,40 | 993,20 |
| 9300424000 | 4 | x | 240 | 87,1 | 921,60 | 1313,00 |
| 930042500 | 4 | x | 25 | 32,5 | 96,00 | 170,00 |
| 930043500 | 4 | x | 35 | 37 | 134,40 | 218,00 |
| 930045000 | 4 | x | 50 | 43 | 192,00 | 301,40 |
| 930047000 | 4 | x | 70 | 48 | 268,80 | 401,60 |
| 930049500 | 4 | x | 95 | 55 | 364,80 | 534,40 |
| 930050100 | 5 | x | 1 | 13 | 4,80 | 18,00 |
| 930050150 | 5 | x | 1,5 | 12,5 | 7,20 | 23,80 |
| 930050250 | 5 | x | 2,5 | 15 | 12,00 | 30,00 |
| 930050400 | 5 | x | 4 | 17 | 19,20 | 45,30 |
| 930050600 | 5 | x | 6 | 19,5 | 28,80 | 55,90 |
| 930051000 | 5 | x | 10 | 26 | 48,00 | 100,40 |
| 930051600 | 5 | x | 16 | 30,5 | 76,80 | 143,00 |
| 930052500 | 5 | x | 25 | 36 | 120,00 | 210,00 |
| 930120150 | 12 | x | 1,5 | 22 | 17,30 | 50,70 |
| 930180150 | 18 | x | 1,5 | 25,1 | 27,40 | 73,20 |
| 930240150 | 24 | x | 1,5 | 29,2 | 34,60 | 100,00 |
| 930360150 | 36 | x | 1,5 | 34,3 | 51,50 | 132,50 |